Kalevan Kisat - Kaleva Spelen IF

Yhteistyökumppanimme

<
>

SUURI KIITOS kaikille jotka olivat paikalla Vaasassa 25-28.7.2013.


Aurinkoiset, lämpimät kisat jäävät varmasti muistiin!

Kalevankisat 2013 Vaasa, Aikataulu (19.7. klo 20.00)

     
     
 

TORSTAI 25.7.2013

 
  Lähtö/Maali  Vaasan torilla  
  Aikataulu  
alkaa laji vaihe
18:30 Avajaiset  
18:40 M 20 km kävely loppukilpailu
18:50 N 10 km kävely loppukilpailu
     
 

PERJANTAI 26.7.2013

 
  Aikataulu  
alkaa laji vaihe
10:30 N 100 m aj  7-ottelu 1 laji (ilm. 16)
11:15 N Korkeus   7-ottelu 2 laji
11:35 N Kuula karsinta
11:45 M Kiekko karsinta A
13:00 N 100m aj alkuerät (2 erää)
13:00 M Kiekko karsinta B
13:30 M 110 m aj alkuerät (2/3 erää)
13:55 N Kuula 7-ottelu 3 laji, A
14:15 M Moukari karsinta A
14:30 N 400m alkuerät (3 erää)
15:00 M 400m alkuerät (3 erää)
15:45 M Moukari karsinta B
     
17:00 Avajaiset  
     
17:05 N Korkeus karsinta A - B
17:10 N Keihäs karsinta A
17:10 N 100m alkuerät (4 erää)
17:35 M 100 m alkuerät (5/4 erää)
17:35 M Pituus karsinta A - B
18:05 M 10000m loppukilpailu
18:25 N Keihäs karsinta B
18:45 N 800 alkuerät (2 erää)
19:00 N Pituus karsinta A - B
19:05 M 800 m alkuerät (3 erää)
19:15 M seiväs karsinta A - B
19:25 N kuula loppukilpailu
19:30 N 200 7-ottelu 4 laji
19:45 M Kiekko loppukilpailu
19:45 N 5000 m loppukilpailu
20:10 M 3000 m ej loppukilpailu
20:30 N 100 m aj loppukilpailu
20:45 M 110 m aj loppukilpailu
     
 

LAUANTAI 27.7.2013

 
  Aikataulu  
alkaa laji vaihe
9:30 M 100 m 10-ottelu 1 laji (ilm. 22)
10:05 M Kuula karsinta
10:10 N Moukari karsinta A
10:20 M Pituus   10-ottelu 2 laji
10:30 N Seiväs karsinta A - B
11:00 M 3-loikka karsinta A - B
11:30 N 1500 m alkuerät (2 erää)
11:35 N Moukari  karsinta B
12:00 M Kuula  10-ottelu 3 laji, 1 ryhmä
12:30 N 3-loikka karsinta A - B
12:45 M Korkeus karsinta A - B
12:45 N Pituus  7-ottelu 5 laji
13:05 M Keihäs karsinta A
14:05 M Korkeus  10-ottelu laji 4, A - B
14:10 N 400 m aj alkuerät (3 erää)
14:20 M Keihäs karsinta B
14:50 M 400 m aj alkuerät (4/3 erää)
15:30 N Keihäs  7-ottelu  6 laji, ryhmä A
16:30 N Keihäs  7-ottelu  6 laji, ryhmä B
     
16:55 Avaus  
     
17:10 N 100 m välierät
17:15 M Seiväs loppukilpailu
17:15 N Pituus loppukilpailu
17:25 M 100 m  välierät
17:30 N Keihäs loppukilpailu
17:50 N 3000 m ej loppukilpailu
18:10 N 400 m loppukilpailu
18:15 M Kuula loppukilpailu
18:20 M 400 m loppukilpailu
18:30 N 800 m  7-ottelu 7 laji, B
18:40 N 800 m  7-ottelu 7 laji, A
19:00 N 800 m    loppukilpailu
19:05 M Pituus loppukilpailu
19:10 M 800 m  loppukilpailu
19:10 N Korkeus loppukilpailu
19:10 M Moukari loppukilpailu
19:30 M 400 m  10-ottelu 5 laji
20:20 N 100 m loppukilpailu
20:30 M 100 m  loppukilpailu
     
     
 

SUNNUNTAI 28.7.2013

 
  Aikataulu  
alkaa laji vaihe
8:20 N Kiekko karsinta A
9:25 N Kiekko karsinta B
9:35 M 110m aj  10-ottelu 6 laji
10:40 M Kiekko  10-ottelu 7 laji
     
12:15 Avaus  
     
12:25 M Seiväs  10-ottelu 8 laji,  A - B
12:20 N Moukari loppukilailu
12:45 N 200m alkuerät (4 erää)
13:10 M 200m alkuerät (4 erää)
13:50 M Keihäs  10-ottelu 9 laji, ryhmä A
14:00 N 10000 m loppukilpailu
14:10 M 3-loikka loppukilpailu
14:25 N Seiväs loppukilpailu
14:55 M Keihäs  10-ottelu 9 laji, ryhmä B
15:10 N 400 m aj  loppukilpailu
15:25 M 400 m aj loppukilpailu
15:30 Kisaisännyyden luovutus  
15:50 M 5000 m loppukilpailu
15:55 N Kiekko loppukilpailu
16:20 N 3-loikka loppukilpailu
16:35 N 1500 m  loppukilpailu
16:50 M Korkeus loppukilpailu
17:00 M 1500 m    loppukilpailu
17:20 M Keihäs loppukilpailu
17:40 M 1500 m  10-ottelu 10 laji
18:05 N 200 m loppukilpailu
18:15 M 200 m loppukilpailu

Yhteystiedot


Kalevan Kisat 2013
c/o Vasa Idrottssällskap rf
Pitkäkatu 73
65100 Vaasa
-358 40 5227 971
paasihteeri (ät) kalevankisat2013.fi
tiedotus (ät) kalevankisat2013.fi

Järjestäjäseurat


Vasa Idrottssällskap
Vaasan Vasama
IF Femman
Vaasan Toverit
Palosaaren Urheiluseura